Zdravé vaření: Fíkovo-kokosová rolka

Nepečené a navíc raw cukroví se poslední roky těší stále větší oblibě. Na vánoční stůl se však snažíme vykouzlit takové cukroví, které nejen výborně chutná, ale taky krásně vypadá. A jedním z takových kousků může být právě tato dvojbarevná rolka, která spojuje úžasnou chuť sušených fíků a kokosu.

Zdravé vaření: Fíkovo-kokosová rolka

Ač se to může zdát, výroba není ani trochu složitá a je časově velmi nenáročná . Když zapojíte fantazii, můžete vyzkoušet i jiné ingredience podle vaší chutě či zásob ve špajzu. Každopádně jak fíky tak kokos k vánočním chutím neodmyslitelně patří a spojení těchto chutí je opravdu famózní - opravdu doporučuji.

Pro výrobu jedné rolky dlouhé asi patnáct centimetrů budete potřebovat

  • 100 g sušených fíků
  • 50 g mandlí
  • 4 - 5 velkých lžic strouhaného kokosu
  • 3 - 4 velké lžíce kokosové mouky
  • 1 velkou lžíci tekutého medu
  • 2 - 3 velké lžíce kokosového oleje
  • 2 malé lžičky sezamu

Postup

Na tmavší část rozmixujte fíky s mandlemi a přidejte asi jednu a půl lžíce kokosového oleje. Vzniklou směs pořádně promíchejte a nechte asi pět minut odpočinout a  ztuhnout v lednici. Na světlou část promíchejte strouhaný kokos s kokosovou moukou, zbylým kokosovým olejem a medem. I tuto část je dobré nechat asi pět minut v lednici. Každou část pak pomalu a jemně vyválejte pomocí válečku na asi půl centimetru tlustou placku. A teď přichází asi nejnáročnější část. Bílou placku přendejte na tmavou a pomalu začněte rolovat. Jestli se vám bude těsto lepit na podložku, pomocí nože vždy kousek po kousku oddělte od podložky. Na konci rolování vám vznikne pravidelný hezký váleček. Pro zpestření chutě i vzhledu můžete celý váleček posypat jemně opraženými sezamovými semínky.

A nakonec stačí už jen ostrým zoubkovatým nožem nakrájet tenká kolečka a naservírovat na vánoční stůl.

Protože toto cukroví neobsahuje cukr ani moukou, je ideální i pro malé děti. Vždyť cukroví děláme hlavně kvůli nim :-)

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka