PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (3. díl)

V poslední době se hovoří o pozitivním účincích vitamínu D na náš organismus, a proto jsem si pro další seriál našich přísloví zvolil právě to, které se vyjadřuje k důležitosti pobytu na sluníčku.

PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (3. díl)

Přísloví: Kam nechodí slunce, tam musí lékař.

Asi každého napadne, že bude řeč o vitamínu D a jeho významu pro lidské tělo. Vitamín D v našem těle vzniká spontánně během letních měsíců a to díky pobytu na sluníčku. S ochlazením přichází i úbytek slunečních paprsků, to se může projevit nížením zásob vitamínu D v našem těle.

Poraďte se s lékářem

Ani pravidelný pohyb na slunci vám nemusí zařučit, že budete mít dostatek vitamínu D v těle. Proto doporučuji, abyste si u svého lékaře vyžádali odběr a stanovení hladiny vitamínu D a na základě těchto hodnot se domluvili na jeho doplnění, ať už ve stravě nebo v doplňcích stravy.

Proč je důležitý vitamín D pro tělo?

Působí na metabolismus vápníku v těle, který má vliv na správný vývoj a funkci kostí v těle. Dále se podílí na tvorbě svalů a  zdravém srdci. A v posledních letech se prokazuje jeho obrovský vliv v oblasti imunity a prevence onkologických onemocnění.

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Absolvoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 1999 založil společnost Pears Health Cyber a v roce 2003 spustil první lékárnu na českém internetu, Lékárna.cz. Vše, co dělá, dělá s přesvědčením, že pacient by měl vždy mít možnost volby, pokud jde o jeho zdraví.

Přečtěte si další související články:

 

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka